לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

פיצויים על רשלנות רפואית באבחון גידול סרטני

פסק הדין בתיק 1410/99 מציג מקרה של רשלנות רפואית אשר התבצעה לכאורה בעת אבחון מאוחר של גידול סרטני בראש. התובע נפגע בתאונת דרכים קשה בהיותו בן שלוש וחצי שנים, ושנה לאחר התאונה החל להתלונן על כאבי ראש וסחרחורות. התובע נשלח לטיפול פסיכיאטרי ובבית החולים לא השכילו לאבחן גידול סרטני.

השאלה בה מתעסק פסק הדין היא האם מדובר על התנהלות רפואית סבירה, או שמא ברשלנות הנובעת כתוצאה מהפרת חובת הזהירות הקונקרטית או חובת הזהירות המושגית.

מעל 1,000,000 ש"ח פיצויים

הפיצויים שנקבעו לזכות התובע מוכיחים כי בית המשפט מצא לנכון להורות על רשלנות רפואית. עבור הכאב והסבל הורה בית המשפט על פיצויים של מיליון ש"ח, וזאת בהתחשב בשנות הסבל הרבות של הכאבים המוגברים ועד גילוי הגידול. בגין הפסד השתכרות לעבר קבע בית המשפט פיצויים של 3,000 ש"ח לחודש בצירוף ריבית והפרשי הצמדה, מראשית מועד הפסקת עבודתו של התובע ועד למועד פסק הדין. לעומת זאת, בגין הפסד השתכרות לעתיד קבע בית המשפט פיצויים על סך 3,000 ש"ח לחודש עד שהתובע יגיע לגיל 67. סכום הפיצויים על עזרת הזולת בעתיד מחושב על פי פסק הדין הנ"ל לפי תוחלת חיי התובע ועל סך 1,500 ש"ח לחודש. בית המשפט ציין כי לא ברור מדוע התובע אינו מקבל את כלל הטיפולים מעצם היותו חבר קופת חולים, ותחת הנסיבות קבע פיצוי של 30,000 ש"ח עבור הטיפולים אשר אינם נכללים בסל הבריאות.

הפיצויים בפסק הדין כללו הוצאות ניידות לעבר ולעתיד. בהיעדר קבלות אך בהתחשב בקשיים הגופניים של התובע נקבעו פיצויים של 6,000 ש"ח לעבר, ועוד פיצויים גלובאליים של 40,000 ש"ח עבור הוצאות לעתיד. ניתן לראות בפסק דין זה דוגמא לפיצויים גבוהים אשר נקבעים על ידי בית המשפט בתביעות של רשלנות רפואית. יחד עם זאת, פיצויים אלו אינם תוצאה של רשלנות באבחון גידולים סרטניים בלבד. ניתן לראות קביעות דומות גם בתביעות רשלנות אחרות, בהתאם לאופי הרשלנות, סוג הנזק ומידת האחריות המוטלת על הנתבעים.

עו"ד אמיר מורשתי – סנגור פלילי, בעל ניסיון רב בייצוג נחקרים, חשודים ונאשמים בפלילים, בין היתר: עבירות סמים,  אלימות, עבירות צווארון לבן, עבירות מס, מרמה, הונאה ועוד.

 

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אמיר מורשתיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מפתח.*האמור במאמרי אתר אלימות במשפחה לא תחליף לייעוץ משפטי, ואין להסתמך עליו במידע משפטי קביל ועדכני. יש להבין כי מידע משפטי מתיישן ו/או מתחדש, והגולש צריך לקחת זאת בחשבון. לאור האמור, הרי שכל שימוש באמור לעיל ו/או באתר אלימות במשפחה הוא באחריות המשתמש בלבד!

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אמיר מורשתי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מטוס.
פרטי יצירת קשר:

משרד עורכי דין – אמיר מורשתי
רחוב יגיע כפים 2,
בית פיילוט, קומה 2
תל אביב 677786

טלפון: 077-9974772

 

 


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף