עורך דין אלימות במשפחה
עורך דין אלימות במשפחה
פנייה לייעוץ אישי  פרטי יצירת קשר:

  דרך אבא הילל סילבר 12,

  מגדל ששון חוגי,

  מתחם הבורסה רמת גן

  טלפון: 077-9974772

  מידע חשוב נוסף

  אלימות הורים

  הסיבה לכך אינה ברורה אך לא ניתן להתווכח עם העובדה כי בישראל, קיימת אלימות הורים כלפי ילדיהם, בכל המישורים : אם בפן הפיזי ואם בפן הנפשי. נדרשת מלחמה קשה ביותר כדי להוקיע אלימות הורים מתוך החברה שלנו ואין ספק כי צריך לנקוט בכל האמצעים האפשריים כדי להגשים מטרה זו.

  אלימות הורים

  כאשר מסתכלים על הסטטיסטיקה, קשה שלא להיות מוכים בתדהמה, שבמדינה כמו ישראל, הטרודה בענייני ביטחונה בכל רגע ורגע מאז הקמתה, ישנה מלחמה פנימית הדורשת הגנה על אזרחיה הקטנים ביותר של המדינה, לא אל מול האויב הזר, אלא מול אויב מבית.

  האזרחים הקטנים הם כמובן הילדים שלנו. אלימות הורים היא אלימות כנגד ילדים, אשר הם בני אדם ללא כלים להילחם בהוריהם האלימים.

  מניעת אלימות הורים אצל דור העתיד, דורשת שינוי מהותי בתוכניות החינוך. יש להקדיש את הזמן לתכנון שיעורי הסברה נגד אלימות ולדאוג כי בכל גן ובכל בית ספר, תופעלנה סנקציות מחמירות כנגד ילדים הנוהגים באלימות, על מנת שכשהם יהיו הורים, הם לא ינהגו באלימות כלפי ילדיהם.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   אולם, לא ניתן לחשוב רק על העתיד, מה עם ההווה? מה אפשר לעשות היום, עבור אותם ילדים הסובלים עקב אלימות הורים? ראשית, יש לפקוח עיניים ולדווח על כל חשד של אלימות הורים לרשויות. שנית, אפשר להתנדב למען ילדים בסיכון.

   מאמרים פופולריים נוספים:החוק למניעת אלימות במשפחההתעללות בילדים ◄ אלימות בעל

   אלימות הורים – לפקוח עיניים!

   הצעד הראשון בטיפול של אלימות הורים, צריך להיות יציאה במסר ציבורי ברור וחד משמעי, הזועק לכל חבר, בן משפחה, שכן או מורה, לפקוח עיניים ולראות האם הילדים שמסביבו מצויים בסכנה.

   למרבה הצער, ישנם לא מעט אנשים אשר רואים ושותקים. הם חוששים מלגשת ולדווח, מכל מיני סיבות, אך תהיה הסיבה אשר תהיה, אין לה כל הצדקה. הגנה על ילדים ומניעת אלימות הורים, אלו הם המטרות הראשיות שלנו כחברה ולכן חשוב מאוד לפקוח עיניים ולדווח על כל חשד של אלימות הורים.

   לא יודעים למי לדווח? לא יודעים איך? בעידן האינטרנט, אפשר למצוא את כל התשובות תוך דקת גלישה אחת. אם יש בידכם מידע, חובתכם האזרחית והמוסרית, להעבירו הלאה. חשבו על הילד המסכן, הסובל על ללא עוול בכפו מהתעללות פיזית ורגשית שהשלכותיה חמורות ביותר.

   התנדבות למען הילדים

   לכל אחד מאיתנו, יש שעה אחת פנויה בשבוע. השעה הזו יכולה להיות מוקדשת למלחמה בתופעה הנוראה הזו של אלימות הורים. מה ניתן לעשות למען הילדים?

   1. איוש מוקד טלפוני : ישנם מוקדים טלפונים בכל רחבי הארץ, אשר תפקידם לספק תמיכה נפשית לסובלים מהתעללות. אפשר לפנות לאחד מן המוקדים הללו ולהתנדב.

   2. שעת איכות עם ילד : פנו אל אחד מן הארגונים המטפלים בילדים בסיכון ובלו עמם שעה בשבוע. לכם, זה יעשה טוב על הלב ועבורם, זה כל העולם.

   3. הסברה בבתי ספר : ישנן מסגרות אשר עושות ימי הסברה בבית ספר. אפשר להשתתף בפעילות זו, אם על ידי הסברה בשטח ואם על ידי ארגון אדמיניסטרטיבי של האירוע.

   4. תרומה כספית : ארגונים אשר מטפלים בילדים אשר סבלו בשל אלימות הורים, פועלים בעיקר בזכות מתנדבים ותרומות. בימי ההתרמה השנתיים, תרמו כמה שכיסכם מאפשר לכם ואם יש באפשרותכם לתרום פעם נוספת במהלך השנה, הרי זה משובח.

   התערבות גורמי הרווחה

   אם ידוע לכם על מקרה אלימות הורים או אם יש לכם חשד שכזה, אל תפנו אל ההורים עצמם ואל תיכנסו עמם לעימותים. ראשית, הם יכחישו מכל וכל, ואין בכך כי הדבר לא מתרחש. שנית, הם עלולים להתנהג באלימות גם כלפיכם ואין בכך טעם. נוסף על זאת וזוהי ההשלכה החמורה מכולן, הם עלולים לחשוד בילד שהוא זה אשר סיפר לכם ולהענישו על כך.

   לאור האמור לעיל, בעת שקם חשד ולו הקטן ביותר, להתעללות בילדים, יש לפנות לגורמי הרווחה שבעיר ולהתרות בהם שיבדקו את הנושא לעומק.

   לעיתים קרובות, דיווח לרשויות על אלימות הורים, מגלה כי המשפחה נמצאת בטיפול של עובדת סוציאלית, עקב מצבי אלימות ומצוקה בעבר והדיווח שלכם, יכול לשים קץ למתרחש בבית האלים, אחת ולתמיד.

   יציאת הילד מן הבית

   ילד הסובל בשל אלימות הורים, צריך להיות מורחק מהם ועל כן, הוא מוצא מן הבית, בהוראת בית משפט. לאחר הוצאתו, הוא משתלב במיקום חדש, לרוב בפנימייה בה חיים ילדים נוספים במצבו.

   ישנם ילדים אשר מגיעים אל ביתם החדש ומוצאים את מקומם במהירות אך אחרים, חווים משבר נוסף, עקב הצורך להסתגל אל הפנימייה.

   ילדים אשר הגיעו עקב אלימות נגד הורים, זקוקים ליד מלטפת ולתשומת לב רבה, על מנת לבנות מחדש את הביטחון שלהם ולא להיות בחרדה תמידית. הם עוברים טיפולים הן ברמה האישית והן ברמה הקבוצתית וסדר יומם כולל לימודים ושעות פנאי.

   *אתר אלימות במשפחה lawplili מכיל מאמרים משפטיים וניתוחים משפטיים אך אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. יובהר כי העושה שימוש באמור באתר עושה כן באחריותו האישית.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-9974772 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף